Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

WAŻNY KOMUNIKAT

Utworzono dnia 16.03.2020

W TROSCE O ZDROWIE PAŃSTWA ORAZ NASZYCH PRACOWNIKÓW

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

 od dnia 16 marca 2020 roku aż do odwołania zostają wstrzymane bezpośrednie przyjęcia interesantów w Urzędzie Gminy Kluki
oraz w jednostkach podległych: Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Gminnym Ośrodku Kultury.
Pilne sprawy można będzie w dalszym ciągu załatwiać telefonicznie oraz korespondencyjnie w:
Urzędzie Gminy Kluki (44) 631 50 02   sekretariat@kluki.pl

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Klukach (44) 631 50 37   kluki_gops@wp.pl

GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KLUKACH 512 303 906  gok_kluki@wp.pl

czytaj dalej... na temat: WAŻNY KOMUNIKAT

BABSKI WIECZÓR

Utworzono dnia 12.03.2020

Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy to świętują głównie same panie. Każda z Pań, która 10 marca przybyła do GOK-u, mogła skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Oprócz pokazu kulinarnego, którego efekty mogliśmy wszyscy „smakować”, Wieczór Babski uświetnił cudownym koncertem Kacper Motyl. Chętne panie mogły skorzystać z profesjonalnego darmowego makijażu oraz wziąć udział w przygotowanych konkursach.

W miłej atmosferze przy kawie i przygotowanych przysmakach można było oderwać się od codziennych trosk i problemów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym którzy włączyli się w organizację imprezy dla Pań. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Kacpra Motyla, sponsora głównej nagrody Studio Fryzur New LOOK p. Sylwii Lewińskiej oraz konsultantek firmy ARBONNE.

czytaj dalej... na temat: BABSKI WIECZÓR

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 12.03.2020

Szanowni Państwo,

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Decyzją Dyrektora GOKw Klukach, zgodnie z wytycznymi Sztabu Kryzysowego oraz Wojewody Łódzkiego, do odwołania zawieszone są wszystkie zajęcia, warsztaty i imprezy organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach.

Gminny Ośrodek Kultury pracował będzie w godz. 8.00-16.00., prosimy o ograniczanie kontaktów osobistych na rzecz komunikacji e-mailowej lub telefonicznej.

czytaj dalej... na temat: KOMUNIKAT

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Utworzono dnia 10.03.2020

Szanowni Państwo,

decyzją Dyrektora ŁDK, zgodnie z wytycznymi Wojewody Łódzkiego, zawieszone zostały wszystkie działania projektu do jesieni br. Kontynuacja projektu "Lokomotywą po wiedzę" przeniesiona zostaje na okres październik/listopad 2020, a finał planowany jest na grudzień.

 

GOK dołącza relację z udziału w I etapie, w którym wzięliśmy już udział.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów na Politechnice Łódzkiej, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach praktycznego wykonania ubiorów z surowców odzyskanych. Uczestnicy tworzyli ubiory z pozyskanej odzieży używanej, fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich oraz z "rzeczy do wyrzucenia". Dowiedzieli się również, jak powstają różne materiały i tkaniny oraz obejrzeli wystawę przygotowaną przez studentów Politechniki.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Poznaliśmy historię włókiennictwa, zwiedziliśmy "kotłownię z kominem", gdzie odbyła się prezentacja interaktywna, zobaczyliśmy jak pracowały maszyny włókiennicze. Zwiedzanie muzeum zakończyliśmy wystawą czasową "Przekraczanie granic".

Bardzo interesujący projekt, uczestnicy choć zmęczeni byli bardzo zadowoleni.

Do zobaczenia po wakacjach na kolejnej części projektu "Warsztat z tworzenia modowych akcesoriów ekologicznych" prowadzony w Łódzkim Domu Kultury.

 

Partnerzy: Łódzki Dom Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

FOTORELACJA czytaj dalej...

czytaj dalej... na temat: LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Wyjazd do Łodzi w ramach projektu "LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ"

Utworzono dnia 04.03.2020

Informujemy, że w dniu 6 marca 2020 r. (piątek) 20-osobowa grupa uczestników projektu "LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ".wyrusza do Łodzi.

Zbiórka uczestników wyjazdu na parkingu Zespołu Szkół w Klukach.

Organizator nie zapewnia posiłku, prosimy o zabranie kanapek i napojów.

Harmonogram wyjazdu:

9.30- zbiórka uczestników i wyjazd do Łodzi

12.00- 13.30 warsztaty na Politechnice Łódzkiej

14.00-15.30 zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa

ok. 17.00- powrót do Zespołu Szkół w Klukach

Opiekunowie grupy: p. Monika Wlazłowska i p. Małgorzata Zbroja

czytaj dalej... na temat: Wyjazd do Łodzi w ramach projektu "LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ"

RELACJA Z I FESTIWALU PĄCZKA

Utworzono dnia 25.02.2020

W dniu 20 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach odbył się I Festiwal Pączka, podczas którego świętowano zwyczaj "Tłustego czwartku”. Na wszystkich przybyłych gości czekały przepyszne smakołyki domowych wyrobów Pań z Gminy Kluki.

czytaj dalej... na temat: RELACJA Z I FESTIWALU PĄCZKA

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 21.02.2020

Dnia 18.02.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W świecie barw, fantazji i fantastyki".

Wręczenie nagród miało miejsce w dniu 20.02.2020 r. podczas Festiwalu Pączka. GRATULUJEMY!

Czytaj dalej.. Lista laureatów i uczestników konkursy

czytaj dalej... na temat: Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Jarmark Świąteczny

Jarmark Świąteczny

Mikołajkowe spokanie

Mikołajkowe spokanie

 

Witamy serdecznie na stronie GOK w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję, iż spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy, że od dziś będziesz częstym gościem na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny