Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DOPOSAŻENIE KGW W KLUKACH

SPRAWOZDANIE Z PRZEPROWADZONYCH

IMPREZ I PODJĘTYCH DZIAŁAŃ PROMOCYJNO-KULTURALNYCH

Koła Gospodyń Wiejskich w Klukach w ramach projektu

 

WSPARCIE INICJATYW KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KLUKACH”

 

w ramach poddziałania 19.2

Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

 

Okres sprawozdawczy: od 11 marca 2020 r. do 20 maja 2020 r.

 

Projekt realizował cele ogólne LSR II: Rozwój inicjatyw lokalnych i podniesienie standardu życia mieszkańców , II.3 Budowa i promocja kulturalnej i rekreacyjnej oferty Krainy Wielkiego Łuku Warty”.

Wsparcie inicjatyw Koła Gospodyń Wiejskich w Klukach umożliwiło integrację, aktywizację i przeprowadzenie działań edukacyjno-kulturalnych dla lokalnej społeczności. Z uwagi na powszechną dostępność przeprowadzonych imprez wszystkie grupy społeczne, również grupy defaworyzowane, mogły być ich uczestnikami. Poprzez realizację projektu KGW doposażone zostało w niezbędny sprzęt i wyposażenie do organizacji imprez i działań kulinarnych.

W okresie sprawozdawczym Koło Gospodyń Wiejskich w Klukach przeprowadziło 6 imprez wraz z działaniami promocyjno-kulturalnymi w ramach realizacji projektu pn. „Wsparcie inicjatyw Koła Gospodyń Wiejskich w Klukach”.

Imprezami przygotowanymi w ramach programu były warsztaty kulinarne tj.: Babcia Daniela z wnuczkami, Mama Monika z dziećmi, Mufinki Kacpra i mamy, Zosia z mamą, Warsztaty kulinarne V i Warsztaty kulinarne VI KGW. Pierwotnie miały to być warsztaty kulinarne prowadzone stacjonarnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach, jednak świat ogarnęły pandemiakwarantanna, więc Koło Gospodyń Wiejskich w Klukach przeniosło się do sieci. Z uwagi na pandemię wszystkie działania prowadzone były za pośrednictwem strony internetowej oraz portali społecznościowych. Członkinie KGW wraz ze swoimi rodzinami przygotowały filmy prezentujące pokazy kulinarne:

 • Babcia Daniela z wnuczkami” emisja w dniu 31. 03. 2020 r- przygotowanie sałatki warzywnej,

 • Zosia z mamą” emisja w dniu 1.04.2020 r.- pokaz wykonania sernika na zimno,

 • Mufinki Kacpra i mamy” emisja w dniu 2.04. 2020 r.- przygotowanie mufinek,

 • Mama Monika z dziećmi emisja w dniu 3.04. 2020 r- wykonanie placuszków z jabłkami,

 • Warsztaty kulinarne V” emisja w dniu 18.05. 2020r. - pokaz przygotowania potraw z grilla,

 • Warsztaty kulinarne VI” emisja w dniu 18.05. 2020r. - cd potraw z grilla i dodatków.

 

Nagrane filmy zostały umieszczone na stronie internetowej GOK- https://kluki.naszgok.pl/ oraz na Facebook-u Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach.

Podjęte inicjatywy pozwoliły na ciekawą organizację czasu wolnego, co nie bez znaczenia było w czasie pandemii i społecznej kwarantanny, umożliwiło zdobycie nowych umiejętności kulinarnych tak dla dzieci, młodzieży jaki i osób dorosłych.

Wszystkie materiały projektowe i prezentowane warsztaty oznaczone było logotypami instytucji zarządzających projektem.

Przeprowadzone działania KGW w Klukach były realizowane w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Klukach.

W celu określenia wskaźników rezultatu i oddziaływania przeprowadzone zostały w dniach 12-19 maja 2020 r. badania ankietowe. Kwestionariusz ankiety udostępnionego na stronie internetowej GOK-u, który można było pobrać i odesłać, ankiety dystrybuowano również poprzez indywidualne kontakty z mieszkańcami. Kwestionariusz ankiety składał się z 7 pytań (zamkniętych i otwartych). 40 osób wzięło udział w badaniu ankietowym.

 

Wyniki ankiet wskazują, że przeprowadzone imprezy oraz działania promocyjno-kulturalne przyniosły zamierzone efekty:

 1. Respondenci uważają, że poprzez realizację takich działań zaspokojone są potrzeby społeczności lokalnej w organizowanym zakresie.

 2. Ankietowani wskazują, że realizacja projektu przyczyni się do ochrony środowiska.

 3. W wyniku realizacji projektu, zdaniem ankietowanych, podniesiona zostanie jakości życia społeczności lokalnej.

 4. Respondenci uważają, że projekt jest promocją obszaru LGD „Kraina Wielkiego Łuku Warty”.

 5. Respondenci docenili w ankietach wzmocnienie więzi z miejscem zamieszkania.

 6. Większość ankietowanych korzystała z przeprowadzonych w ramach projektu inicjatyw promocyjno- kulturalnych tj. warsztatów kulinarnych prezentowanych na stronie internetowej i portalu społecznościowym.

 7. Uwagi dotyczące zrealizowanego projektu skierowane zostały na konieczność kontynuacji takich inicjatyw i pozytywnej ocenie podjętych działań.

 

Pomimo trudnej i niecodziennej sytuacji spowodowanej pandemią, prowadzone działania uzyskały pełną akceptację odbiorców. Za znaczący sukces zrealizowanych warsztatów i działań informacyjno-promocyjnych należy uznać pozytywne opinie respondentów i uzyskanie zamierzonych efektów.

Podjęte działania to początek dalszej aktywnej działalności Koła, które dzięki realizacji projektu wzmocni swoją aktywność społeczną i integrację z mieszkańcami i gośćmi gminy Kluki. KOŁO zobowiązało się do kontynuacji i rozszerzenia swoich inicjatyw z wykorzystaniem zasobów pozyskanych w ramach projektu

 

Witamy serdecznie na stronie GOK   w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję,     że spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, planach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy,    że od dziś będziesz częstym gościem    na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny