Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Rozpoczęła się trzecia edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, Partnerami są Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz 32 instytucje kultury z województwa łódzkiego, w tym Gminny Ośrodek Kultury w Klukach.

 

W związku z tym w dniu 30 stycznia 2020r. zawarte zostało porozumienie pomiędzy dyrektorem ŁDK p. Waldemarem Drozdem a dyrektorem GOK w Klukach p.Marzanną Sochą dotyczące zasad współpracy.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” będzie realizowany od marca do czerwca tego roku.

W tegorocznej edycji projektu „Lokomotywą po wiedzę” weźmie udział ponad 600 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, w tym 20 osobowa grupa reprezentaująca Gminę Kluki.

 

Projekt zakłada udział w 4 typach warsztatów oraz wizytę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

1.WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy poznają metody konstruowania ubiorów z materiałów odzyskanych.

2. WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy stworzą ubiory z pozyskanej odzieży używanej, fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich oraz przyniesionych przez uczestników warsztatów z domu „rzeczy do wyrzucenia”.

3. WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH uczestnicy poznają tajniki wykonania np. nakryć głowy, toreb, plecaków, biżuterii z użyciem techniki recyklingu oraz upcyklingu.

4. WARSZTAT / PRELEKCJA O IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ZARZĄDZANIA ZASOBAMI ŚRODOWISKA uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi aspektami ochrony środowiska, swoją wiedzą podzielą się z nimi praktycy zaangażowani od lat w działania proekologiczne.

Zwieńczeniem warsztatów będą przygotowane przez uczestników eko-stroje, oraz pokaz mody ekologicznej. Prace te wezmą udział w konkursie Łódzkiego Domu Kultury w dwóch kategoriach:

1. na najlepszy strój ekologiczny pokazu mody „ ECO FASHION”

2. na najlepszy pokaz mody ekologicznej „ECO FASHION”.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Utworzono dnia 10.03.2020, 16:43

 

Witamy serdecznie na stronie GOK   w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję,     że spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, planach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy,    że od dziś będziesz częstym gościem    na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny