Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021

Utworzono dnia 15.11.2021

Mszą świętą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez ks. Józefa Egierskiego Proboszcza Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski rozpoczęły się w Klukach w dniu 11 listopada obchody Święta Niepodległości. Po mszy nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez licznie zgromadzone delegacje, natomiast dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Uroczystość otworzyła swoim przemówieniem Pani wójt Renata Kaczmarkiewicz.

W dalszej części miejsce miały występy artystyczne dzieci i młodzieży, które uczestniczą w zajęciach wokalnych i teatralnych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach. Jako pierwsza wystąpiła Grupa Teatralna Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kaszewicach, która zaprosiła na przedstawienie zatytułowane „Drogi do niepodległości”. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pana Marka Gromadzika. W kolejnym punkcie obchodów odbyło się wręczenie przez panią wójt Renatę Kaczmarkiewicz oraz panią Danielę Maleńczyk (przewodniczącą jury) nagród laureatom III edycji konkursu plastycznego pt: Polska Niepodległa”. Wpłynęło wiele ciekawych i różnorodnych prac, wyeksponowane one zostały na wystawie okolicznościowej.

Na zakończenie wystąpił zespół wokalny Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach przygotowany pod kierunkiem Pani Aleksandry Mielczarek. Pięknie zaprezentował się nam również wokalista Marcin Czyżycki oraz swoją recytacją zachwyciła Oliwia Wlazłowska.

Patriotyzm w wydaniu młodych ludzi szczególnie zachwyca, dlatego składamy serdeczne podziękowania dla artystów, którzy uświetnili ten dzień. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w obchodach tego ważnego dla nas Polaków święta.

czytaj dalej... na temat: Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021

WYJAZD DO TEATRU

Utworzono dnia 09.11.2021

W sobotę 6 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Klukach zorganizował wyjazd dla 30-osobowej grupy do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl pt.: „Wykapany Zięć”. Sztuka została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie na napisanie współczesnej polskiej komedii „Komediopisanie" w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory to współczesna polska komedia, mówiąca o tym, że miłość jest w życiu najważniejsza.

Teatr jest wyjątkowym miejscem na miłe spędzenie sobotniego wieczoru, tym bardziej, że sztuka wszystkim się bardzo podobała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu.

 

czytaj dalej... na temat: WYJAZD DO TEATRU

DZIEŃ SENIORA

Utworzono dnia 27.10.2021

We wtorkowy wieczór 26 października 2021 r. po raz pierwszy, ale nie ostatni, Gminny Ośrodek Kultury w Klukach zorganizował „Podwieczorek z Gwiazdą". Wieczór dedykowany był Seniorom z okazji obchodzonego niedawno Ich święta. Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz w ciepłych słowach życzyła, by każdy kolejny dzień był dla Seniorów okazją do czerpania radości życia, realizacji swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych.

W dalszej części spotkanie poprowadził znany z łódzkiej telewizji, dziennikarz muzyczny, autor pomysłu – Leszek Bonar. Gwiazdą wieczoru był Jan Wojdak – piosenkarz i kompozytor, znany jako lider zespołu WAWELE, autor wielu przebojów takich jak: „Zostań z nami melodio”, „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”. Sądząc po bawiącej się na sali widowni oraz bisach, publiczności przypadł do gustu występ artysty, którego utwory od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dyrektor GOK w Klukach składa serdeczne podziękowanie firmie p. Tomasza Trojanowskiego „TROJANKA” za poczęstunek oraz p. Markowi Plucińskiemu właścicielowi salonu „KOMPUTRONIK” za wsparcie techniczne imprezy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z Gwiazdą". Do zobaczenia!

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ SENIORA

 

Witamy serdecznie na stronie GOK   w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję,     że spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, planach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy,    że od dziś będziesz częstym gościem    na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny