Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 5

Utworzono dnia 18.05.2020

Witamy na kolejnych warsztatach kulinarnych. W ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty”  poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Koło Gospodyń Wiejskich w Klukach przygotowało dla Państwa film prezentujący przygotowania do wspólnego grilowania. 

Dzisiaj prezentujemy kolejnyz przygotowanych filmów- załącznik- Czytaj dalej....

OBIECYUJEMY, ŻE KIEDY BĘDZIE JUŻ MOŻLIWE SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW, BĘDZIEMY GRILOWAĆ DLA PAŃSTWA!

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 5

100. URODZINY JANA PAWŁA II

Utworzono dnia 15.05.2020

Jan Paweł II właśc. Karol Józef Wojtyła - człowiek, który nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia...

 

czytaj dalej... na temat: 100. URODZINY JANA PAWŁA II

WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 4

Utworzono dnia 03.04.2020

W tym trudnym dla Nas wszyskich czasie poszukujemy alternatywy na wspólne spędzanie czasu. Mamy nadzieję, że ułatwią i umilą go przygotowane przez pracowników GOK i Koło Gospodyń Wiejskich w Klukach pokazy kulinarne. Kolejne przygotowała pani Monika oraz jej dzieci Oliwia i Marcel.

Życzymy smacznego!

FILM W ZAŁĄCZNIKU czytaj dalej...

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 4

WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 3

Utworzono dnia 02.04.2020

Kolejne warsztaty kulinarne przygotowała pani Magda oraz jej syn Kacper. Zobaczycie jak można upiec pyszne mufinki bananowe.

Życzymy smacznego!

FILM W ZAŁĄCZNIKU czytaj dalej...

 

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 3

WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 2

Utworzono dnia 01.04.2020

Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. Dzisiejszy film został przygotowany przez panią Małgosię i jej córeczkę Zosię, które pokażą Wam jak wspólnie można przygotować prosty, ale bardzo smaczny sernik na zimno.

Zachęcamy do skorzystania  z przepisu i życzymy smacznego!

FILM W ZAŁĄCZNIKU czytaj dalej...

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY KULINARNE CZĘŚĆ 2

WARSZTATY KULINARNE

Utworzono dnia 31.03.2020

Wspólne gotowanie może być niezwykłą przygodą, która rozbudzi w dziecku pokłady kreatywności, dlatego w ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Wielkiego Łuku warty” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” zaplanowaliśmy wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Klukach prowadzenie warsztatów kulinarnych dla dzieci i młodzieży. Planowaliśmy prowadzenie zajęć w GOK-u, ale z uwagi na dzisiejszą sytuację epidemiczną przenosimy warsztaty na stronę internetową oraz na Facebooka. Przygody Małych Kucharzy to będzie cykl warsztatów kulinarnych, składający się z wyjątkowych spotkań babć, mam z ich pociechami.

Dzisiaj prezentujemy pierwszy z przygotowanych filmów- załącznik- Czytaj dalej....

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU WE WSPÓLNEJ KULINARNEJ PRZYGODZIE!

czytaj dalej... na temat: WARSZTATY KULINARNE

WAŻNY KOMUNIKAT

Utworzono dnia 16.03.2020

W TROSCE O ZDROWIE PAŃSTWA ORAZ NASZYCH PRACOWNIKÓW

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

 od dnia 16 marca 2020 roku aż do odwołania zostają wstrzymane bezpośrednie przyjęcia interesantów w Urzędzie Gminy Kluki
oraz w jednostkach podległych: Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Gminnym Ośrodku Kultury.
Pilne sprawy można będzie w dalszym ciągu załatwiać telefonicznie oraz korespondencyjnie w:
Urzędzie Gminy Kluki (44) 631 50 02   sekretariat@kluki.pl

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Klukach (44) 631 50 37   kluki_gops@wp.pl

GMINNYM OŚRODKU KULTURY W KLUKACH 512 303 906  gok_kluki@wp.pl

czytaj dalej... na temat: WAŻNY KOMUNIKAT

BABSKI WIECZÓR

Utworzono dnia 12.03.2020

Dzień Kobiet to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy to świętują głównie same panie. Każda z Pań, która 10 marca przybyła do GOK-u, mogła skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Oprócz pokazu kulinarnego, którego efekty mogliśmy wszyscy „smakować”, Wieczór Babski uświetnił cudownym koncertem Kacper Motyl. Chętne panie mogły skorzystać z profesjonalnego darmowego makijażu oraz wziąć udział w przygotowanych konkursach.

W miłej atmosferze przy kawie i przygotowanych przysmakach można było oderwać się od codziennych trosk i problemów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym którzy włączyli się w organizację imprezy dla Pań. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Kacpra Motyla, sponsora głównej nagrody Studio Fryzur New LOOK p. Sylwii Lewińskiej oraz konsultantek firmy ARBONNE.

czytaj dalej... na temat: BABSKI WIECZÓR

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 12.03.2020

Szanowni Państwo,

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Decyzją Dyrektora GOKw Klukach, zgodnie z wytycznymi Sztabu Kryzysowego oraz Wojewody Łódzkiego, do odwołania zawieszone są wszystkie zajęcia, warsztaty i imprezy organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach.

Gminny Ośrodek Kultury pracował będzie w godz. 8.00-16.00., prosimy o ograniczanie kontaktów osobistych na rzecz komunikacji e-mailowej lub telefonicznej.

czytaj dalej... na temat: KOMUNIKAT

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Utworzono dnia 10.03.2020

Szanowni Państwo,

decyzją Dyrektora ŁDK, zgodnie z wytycznymi Wojewody Łódzkiego, zawieszone zostały wszystkie działania projektu do jesieni br. Kontynuacja projektu "Lokomotywą po wiedzę" przeniesiona zostaje na okres październik/listopad 2020, a finał planowany jest na grudzień.

 

GOK dołącza relację z udziału w I etapie, w którym wzięliśmy już udział.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów na Politechnice Łódzkiej, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach praktycznego wykonania ubiorów z surowców odzyskanych. Uczestnicy tworzyli ubiory z pozyskanej odzieży używanej, fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich oraz z "rzeczy do wyrzucenia". Dowiedzieli się również, jak powstają różne materiały i tkaniny oraz obejrzeli wystawę przygotowaną przez studentów Politechniki.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Poznaliśmy historię włókiennictwa, zwiedziliśmy "kotłownię z kominem", gdzie odbyła się prezentacja interaktywna, zobaczyliśmy jak pracowały maszyny włókiennicze. Zwiedzanie muzeum zakończyliśmy wystawą czasową "Przekraczanie granic".

Bardzo interesujący projekt, uczestnicy choć zmęczeni byli bardzo zadowoleni.

Do zobaczenia po wakacjach na kolejnej części projektu "Warsztat z tworzenia modowych akcesoriów ekologicznych" prowadzony w Łódzkim Domu Kultury.

 

Partnerzy: Łódzki Dom Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

FOTORELACJA czytaj dalej...

czytaj dalej... na temat: LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Jarmark Świąteczny

Jarmark Świąteczny

Mikołajkowe spokanie

Mikołajkowe spokanie

 

Witamy serdecznie na stronie GOK w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję, iż spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy, że od dziś będziesz częstym gościem na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny