Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

NABÓR UCZESTNIKÓW PROJEKTU

Utworzono dnia 24.02.2020

OGŁASZAMY NABÓR DO PROJEKTU "LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ", LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

PROSIMY O DOSTARCZENIE PISEMNYCH ZGŁOSZEŃ (czytaj dalej...- załącznik lub odbiór w GOK)

UWAGA!

PIERWSZE WARSZTATY W ŁODZI JUŻ 6 MARCA: zajęcia na Politechnice Łódzkiej i zwiedzanie Muzeum Włókiennictwa!

 

czytaj dalej... na temat: NABÓR UCZESTNIKÓW PROJEKTU

FESTIWAL PĄCZKA- KONKURS

Utworzono dnia 17.02.2020

Przypominamy, że 20 lutego w GOK-u odbędzie się "Festiwal Pączka" oraz  konkurs na najsaczniejszego i najbardziej oryginalnego pączka. W konkursie może wziąć udziała każda chętna osoba lub grupa osób. Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kluki p. Renatę Kaczmarkiewicz, Prezesa firmy Hanmar p. Grzegorza Stachowiaka, Prezesa firmy Skalar p. Włodzimierza Bujarskiego oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Klukach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

W załączeniu Regulamin Konkursu.

czytaj dalej... na temat: FESTIWAL PĄCZKA- KONKURS

DZIAŁO SIĘ W GOK

Utworzono dnia 07.02.2020

W dniu 4 lutego 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Klukach wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Klukach przygotował dla babć i dziadków koncert z okazji ich święta. Na scenie wystąpiły młodsi i starsi uczestnicy zajęć, które odbywają się w GOK'u, zespół wokalny "Biedroneczki" oraz Kacper Motyl - absolwent Szkoły Muzycznej w Bełchatowie, który zagrał na akordeonie i zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania.
Nie zabrakło oczywiście hucznego "STO LAT", które na zakończenie zaśpiewali razem wszyscy artyści i uczestnicy koncertu.

Dziękujemy za wsparcie naszemu sponsorowi Cukierni Z.P.C "Trojanka" S.C

czytaj dalej... na temat: DZIAŁO SIĘ W GOK

LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

Utworzono dnia 03.02.2020

Rozpoczęła się trzecia edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, Partnerami są Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz 32 instytucje kultury z województwa łódzkiego, w tym Gminny Ośrodek Kultury w Klukach.

 

W związku z tym w dniu 30 stycznia 2020r. zawarte zostało porozumienie pomiędzy dyrektorem ŁDK p. Waldemarem Drozdem a dyrektorem GOK w Klukach p.Marzanną Sochą dotyczące zasad współpracy.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” będzie realizowany od marca do czerwca tego roku.

W tegorocznej edycji projektu „Lokomotywą po wiedzę” weźmie udział ponad 600 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, w tym 20 osobowa grupa reprezentaująca Gminę Kluki.

 

Projekt zakłada udział w 4 typach warsztatów oraz wizytę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

1.WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy poznają metody konstruowania ubiorów z materiałów odzyskanych.

2. WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy stworzą ubiory z pozyskanej odzieży używanej, fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich oraz przyniesionych przez uczestników warsztatów z domu „rzeczy do wyrzucenia”.

3. WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH uczestnicy poznają tajniki wykonania np. nakryć głowy, toreb, plecaków, biżuterii z użyciem techniki recyklingu oraz upcyklingu.

4. WARSZTAT / PRELEKCJA O IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ZARZĄDZANIA ZASOBAMI ŚRODOWISKA uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi aspektami ochrony środowiska, swoją wiedzą podzielą się z nimi praktycy zaangażowani od lat w działania proekologiczne.

Zwieńczeniem warsztatów będą przygotowane przez uczestników eko-stroje, oraz pokaz mody ekologicznej. Prace te wezmą udział w konkursie Łódzkiego Domu Kultury w dwóch kategoriach:

1. na najlepszy strój ekologiczny pokazu mody „ ECO FASHION”

2. na najlepszy pokaz mody ekologicznej „ECO FASHION”.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

czytaj dalej... na temat: LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ

KONKURS

Utworzono dnia 27.01.2020

INFORMACJA

Utworzono dnia 16.01.2020
W związku z organizowanymi zajęciami feryjnymi w dniach 20.01.2020 r. - 24.01.2020 r. warsztaty artystyczne i aerobic (21.01.2020 r.) oraz warsztaty kulinarne "Mali kucharze" (22.01.2020 r.) zostają odwołane.

Gminny Ośrodek Kultury w Klukach nie będzie czynny w poniedziałek i we wtorek, natomiast od środy do piątku będzie czynny w godz. 8:00 - 16:00.

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA

FINAŁ WOŚP

Utworzono dnia 16.01.2020

12 stycznia to był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Okazało się, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Atmosferę panująca tego dnia nie da się opisać słowami. Wolontariusze, ich opiekunowie, pracownicy GOK-u i biblioteki spisali się „na medal”.

Grorące słowa podziękowania kierujemy w stronę Pani Danieli Maleńczyk oraz Madaleny Kusak, które umiliły nam dzień przygotowując dla wszyskich przyszne „jedzonko”.

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia w przyszłym roku.

czytaj dalej... na temat: FINAŁ WOŚP

28. Finał WOŚP

Utworzono dnia 10.01.2020

12 stycznia 2020 roku odbędzie się 28. Finał WOŚP. 

Równocześnie w całej Polsce odbędzie się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze, które zostaną rozliczone w około 1700 sztabach, w tym również w naszym sztabie GOK-u nr 5600

Nasi wolontariusze  już zaczęli prace i przygotowują się do udziału w finale. Liczymy na Państwa wsparcie finansowe ponieważ dochód z 28. finału WOŚP zostanie przeznaczony na specjalne sprzęty w dziecięcej medycynie zabiegowej.

czytaj dalej... na temat: 28. Finał WOŚP

Jarmark Świąteczny

Jarmark Świąteczny

Mikołajkowe spokanie

Mikołajkowe spokanie

 

Witamy serdecznie na stronie GOK w Klukach. Miło nam, że jesteś naszym gościem. Mamy nadzieję, iż spodoba Ci się nasza witryna. Znajdziesz tu informacje dotyczące zarówno GOK-u, jaki i gminy Kluki. Dowiesz sie o realizowanych przez nas projektach, pomysłach, wydarzeniach, imprezach. Liczymy, że od dziś będziesz częstym gościem na tej witrynie...

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny